Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, po załamaniu w sektorze budownictwa mieszkaniowego nie ma już prawie śladu. Rozpoczynających się inwestycji czy wydanych pozwoleń na budowę jest tyle co przed rokiem.

Jak podaje urząd, w lipcu br. było o 1,3 % więcej noworozpoczynających się projektów niż w ubiegłym roku. Jest to jeden z najlepszych dowodów na to, że sprzedaż deweloperów ma się dobrze. Po prostu coraz bardziej przebrana oferta potrzebuje ciągłego uzupełnienia.

Polacy kupują mieszkania, ponieważ rynek nieruchomości jest postrzegany jako bezpieczna przystań dla kapitału. Nie zmienia tego nawet sytuacja na rynku najmu – obiektywnie gorsza niż przed rokiem. Chodzi o to, że ze względu na opuszczenie Polski przez części imigrantów zarobkowych oraz przejście uczelni na nauczanie zdalne, sporo lokali zostało opuszczonych. I choć imigranci do kraju wracają, to wciąż niepewność odnośnie tego jak będzie wyglądała nauka w przyszłym roku akademickim powoduje, że chętnych na mieszkania jest póki co mniej niż przed rokiem. Trzeba jednak pamiętać, że studenci to tylko część najemców. Do tego jest niemal pewne, że większość żaków postanowi wyjechać do miast ze względu na to, że część uczelni będzie prowadziła też zajęcia stacjonarne, do tego w miastach akademickich studenci będą mieli lepszy dostęp do pomocy naukowych, łatwiej im będzie znaleźć pracę i w końcu będą mogli zaznać studenckiego życia, o co nie sposób w domu rodzinnym.

Z punktu widzenia inwestorów zakup mieszkania na wynajem wciąż jest ciekawym pomysłem. Biorąc pod uwagę poziom pustostanów, stawki za wynajem i ceny zakupu lokali, to nadal wysoka rentowność.

Trudno się więc dziwić, że po pierwszym uderzeniu epidemii zainteresowanie mieszkaniami w dużych miastach szybko się odbudowało, a obecnie dane z wyszukiwarki Google sugerują nawet osiąganie poziomów rekordowych.

Żadnym zaskoczeniem nie są więc dane GUS na temat liczby mieszkań oddawanych do użytkowania przez deweloperów. Tych w lipcu br. było 14,3 tys. (o 37,7% więcej r/r). Przez ostatnie 7 miesięcy br. firmy te oddały już ponad 76,7 tys. mieszkań (o 10,9% więcej r/r).

Napawa nas to ogromny optymizmem i daję energię do tworzenia dla Was  nowych projektów!

Lokalizacja podana wyżej to miejsce naszego najnowszego projektu DWORSKIE OGRODY 60.  Powstał on w czasie panowania epidemii, a już niebawem zaczynać będziemy jego budowę.

Zachęcamy Was do jej  śledzenia na naszych portalach społecznościowych.

BS Deweloper Sp. z o.o.
Świlcza 474
36-072 Świlcza
NIP: 5170370916

SALON SPRZEDAŻY

© 2018 BS DEWELOPER. Wszelkie prawa zastrzeżone